[column number='6']
[/column] [column number='6'] [/column]

Dřevo symbolizuje jaro a to je spojeno s probuzením přírody. Dřevo se rodí z vody, vyrůstá ze země a překonává ji svou stoupající energií růstem vzhůru.

Co nám přináší jaro a element Dřevo?

Za vším hledej jídlo a s ním i byliny.

Na každé roční období jsou různá doporučení ve stravování, které je doplňováno bylinnými čaji a produkty. Určitě v tomto období upravíme stravu.

Jaru náleží kyselá chuť. Kyselá chuť stahuje stoupající čchi. Je to pohyb směrem dovnitř a dolů. I zde jde o zachování rovnováhy, protože energie dřeva jde vzhůru a kyselá chuť potravin i jejich chladná povaha zamezuje tělesným tekutinám unikat.

Vhodné potraviny pro toto období jsou ty, které dokáží zdolat neklid a hektické změny s nastupujícím jarem. Jsou to:

 • - zelenina, obzvlášť zelená listová,
 • - čerstvé bylinky, klíčky.
 • - obilniny a luštěniny

Nebudeme tělo zahlcovat masem, uzeninami, sýry a tukem. Často je v tomto období zařazován půst.

Jak tedy v dnešní moderní době můžeme realizovat detoxikaci, která našemu tělu prospěje?

Začít můžeme jednoduchou kúrou pomocí detoxikačních náplasti Tsu – Tsu

Tsu-Tsu náplasti - tato 5denní kůra je dobrý začátek detoxikace. Tyto bylinné náplasti se nalepují na chodidla před ulehnutím ke spánku a nechají se celou noc působit na naše tělo. Určitě víte, že noc je vlastně tím očistným obdobím našeho těla a tento proces začíná dle orgánových hodin ve 23 hod. obdobím žlučníku a končí v 7 hod ráno, kdy končí čas tlustého střeva.

Tyto náplasti se využívají mimo detoxikačních kúr, také v případě otoků, špatné práce lymfy, zlepšení krevního oběhu, snížení únavy, zahlenění a dalších potíží spojených se stagnací. Tato kúra je nenáročná a velmi efektivní. Lze ji praktikovat pravidelně, nejen při jarní detoxikaci, ale i v průběhu roku, dle potřeb těla a naší kondice.

Pomocí náplastí detoxikaci startujeme a pomocí bylinných produktů nejen čistíme, ale i doplňujeme. Seznamte se s nimi:

Chitosan – je produkt, který můžeme přirovnat ke kartáči. Aktivní složka v tomto produktu se vyrábí z korýšů, v nichž je obsažen chelát chromu a polysacharidy. Je to skvělý sorbent, který z těla stahuje vše pro něj škodlivé. Proto je vhodným produktem nejen pro jarní detoxikaci, ale také v případě, že máte zvýšený cholesterol, kardiovaskulární potíže, problémy s játry včetně cirhózy, užíváte velké množství léků, ukončili jste léčbu antibiotiky (zde ve spojení s probiotiky).

Užívá se večer před spaním. Tento produkt patří také do série produktů, které využíváme v redukčních programech. Použití Chitosanu je velmi široké.

Gaň Bao - tento produkt v sobě spojuje obojí – čištění i doplňování.. Je to speciální směs, určená pro játra. Vyváženost jednotlivých bylin v této směsi, dovoluje velmi efektivně podpořit játra a tím i celou orgánovou soustavu k játrům patřící. Kapsle Gaň bao je vhodné nasadit na začátku jara nejen když máme zdravotní potíže s játry a žlučníkem, ale i jako prevenci k udržení kvality svého zdraví i celkové kondice a posílení imunity.

Tento potravinový doplněk značně ulevuje játrům, ochraňuje jaterní buňky před poškozením, zlepšuje funkci jater, má pozitivní vliv na produkci a vylučování žluče. A protože játra jsou úzce propojena s očima, pomáhá při potížích se zrakem. Jak se říká, nejlepší investice do našeho zdraví je prevence, posilovat tělo ještě, když nemá zásadní potíže. Kapsle Gaň bao toto vše splňují.

Shiitake kapsle - posílení a tzv. doplnění těla, o kterém jsme mluvili v úvodu detoxikace je možné také houbou Shiitake, kterou můžete aplikovat ihned při zahájení detoxikace. Tato houba patří k velmi posilujícím betaglukanům, které obohacují ve velké míře nejen východní kuchyni, protože je součástí jednotlivých jídel, ale také se do těla doplňuje i ve formě potravinových doplňků.

Moderní medicína velmi bedlivě studuje vliv betaglukanů z těchto i dalších medicinálních hub a snaží se je využít ve svých chemických produktech. Z naší nabídky si můžete vybrat přirozenou formu houby Shiitake ukrytou v moderních kapslích potravinového doplňku stejného jména – kapsle Shiitake. Tyto kapsle velmi prospívají právě játrům a slouží k posílení a doplnění těla. Jsou vhodné i při dlouhodobém stresu, nemoci aj. výkyvech, které ohrožují a oslabují naše tělo.

Podle tradiční čínské medicíny je element dřeva propojen s játry a stav i kvalita našich jater se odráží na stavu našich šlach. Játra mají ráda volnost, pružnost, ohebnost. Objevují-li se problémy se šlachami, je tedy vždy důležité podpořit játra. Zaměříme-li se na své vhodné stravování a doplníme posilující produkty, kvalita našich jater i šlach se zlepší a mnohé problémy spojené s naší pohybovou schopností různých částí těla odezní.

Guan Dze Kan - je velmi kvalitním produktem, který se zaměřuje na problematiku šlach a pohybového aparátu. Opět i zde, podáváte-li vyšší fyzický výkon např. ve sportu nebo v zaměstnání, je z preventivních důvodů vhodné nasadit tento doplněk již v období, kdy se ještě problémy a omezení neprojevují.

Jsou-li již nějaké problémy nebo máme-li již vyšší věk, je vhodné tuto kúru opakovat i několikrát v roce. Období jara je pro užívání této bylinné směsi velmi vhodné.

Doplňování mikroelementů je v průběhu roku vždy důležité.

Zinek - o jeho účincích i jeho potřeby pro podporu naší imunity, jste toho v zimě a v průběhu epidemie slyšeli určitě mnoho.

Dalším významným mikroelementem je Selen:

Selen - zklidňuje nervový systém, pomáhá zvládat tzv. vlivy větru, které jsou chápány nejen z pohledu přírodního úkazu, který je spojován s jarem, ale také tzv. efekt větru popisován, jako reakce těla na stagnaci, přeplnění a následným výbuchem z čehož plyne významné oslabení našeho těla. Vyrovnaná bilance tohoto mikroelementu v našem těle je opět posilujícím elementem pro naše zdraví, imunitu, energii a vitalitu. Jaro je vhodným obdobím k jeho doplňování.

Bylinné čaje jsou stálicí ve všech podpůrných a ozdravných programech. Dejme jim tedy prostor i v našem životě.

Čin Čan čaj - je přesně to, co naše tělo na jaře potřebuje. Je to směs složená z extraktu spiruliny, semena hořce mnohokvětého, hlohu, zrna slzovky. Tato vyvážená směs přináší:

 • - Kompenzace vitamínového a minerálního deficitu.
 • - Normalizaci metabolizmu, regeneraci imunitní obrany.
 • - Pomoc při problémech spojených s cévním onemocnění, vředy, záněty kloubů, vysokým krevním tlakem, slabosti, nespavosti.
 • - Vylučování z těla těžkých kovů, toxinů.
 • - Čištění tenkého a tlustého střeva, normalizace jejich funkce.
 • - Zlepšuje trávení, stimuluje činnost zažívacího traktu.

Tian Šeň čaj - (ENERGY nebo Tonikum) je právě tím bylinným čajem, který nejen chutná, ale dokáže podpořit vaše tělo vhodným způsobem právě v období jarní únavy, která se dostavuje.

 • - Zlepšuje celkovou vitalitu a zbavuje únavy a stresu.
 • - Má protikřečový a sedativní účinek.
 • - Přidává sílu, výdrž, pomáhá eliminovat chronický únavový syndrom.
 • - Snižuje negativní dopady náročných léčebných postupů.

Tian Fej čaj - (pro normalizaci hmotnosti)

Svým složením je vhodný pro úpravu hmotnosti, a proto spadá do kategorie vhodných produktů pro období jara a k podpoře jater a žlučníku. Pomáhá:

 • - Normalizovat aktivity enzymů, metabolizmu, prokrvení orgánů,
 • - Snížit hladiny krevních tuků a zlepšit vylučování toxinů z těla,
 • - Ke zlepšení vylučovací funkce tlustého střeva a kůže,
 • - Ke snížení hladiny krevních tuků,
 • - Ke zlepšení vzhledu kůže a barvy pleti obličeje.

Je chutný, určitě si ho oblíbíte.

Jaro je nový začátek. Začnete v letošním roce jinak. Uvítejte jaro s chutí i radostí a dopřejte svému tělo to nejlepší.

Podle tradic a zvyklostí mu dopřejte jarní očistu a posilněte ho tím nejlepším, co příroda nabízí.

Představené produkty si můžete zakoupit na našem e-shopu www.efuzhi.cz nebo přímo u nás v našem centru.

Přejeme vám krásné jarní období plné vitality a zdraví.

Děkujeme za pozornost při čtení tohoto e-mailu.

Věříme, že si u nás vyberete ty správné produkty na období elementu dřeva, k podpoře Vašeho zdraví a posílení IMUNITY.

Přejeme Vám krásné dny a věříme, že se s Vámi setkáme při realizaci Vaší objednávky u nás v centru, na našem eshopu nebo se uslyšíme po telefonu.

scrollup