Co nám přináší změna ročního období - vstoupili jsme do elementu VODA

Opět jsme se posunuli v sezóně a nacházíme se v elementu VODA. Je dobré se seznámit, jak na nás toto období působí a jaká je vlastně tzv. orgánová soustava ledviny - močový měchýř. 

Určitě je na místě otázka proč byste se o tyto informace měli zajímat. Seznámíte-li se s principy systému čínské medicíny - systémem 5 elementů, pochopíte přirozený cyklus našeho těla ve spojení s přirozenou změnou ročních období.  (více se dozvíte v našich seminářích Základy TˇČM 5 elementů).

Uvedené informace vám pomohou prožít toto období v klidu a pohodě a díky nim budete vědět, jak si udržet energii i zdraví. Nečekejte až se ozvou nějaké příznaky, svědčící o blokádě, stagnaci, disbalanci.  Láskyplná péče a prevence jsou nejlepší investicí do svého zdraví a tím i šťastného života.

 Dle tradiční čínské medicíny jsme  v období prvku VODA a tu reprezentují hlavně Ledviny a Močový měchýř. S jejich oslabením se může objevit nerovnováha i jinde v těle – mohou začít vypadávat vlasy,  přicházejí problémy s ušima, zhorší se stav nehtů, zubů, všech tvrdých pojivových tkání.   

vlasy nehty kůže, krása a zdraví Centrum tradiční čínské medicíny FUZHI2

 Dochází k úbytku vápníku v kostech a slabosti paměti. Začnou zlobit klouby, hlavně kolena. Přicházejí nemoci jako je artróza, osteoporóza.

vápník 1 (1) nákoleníky nohy

S oslabením močového měchýře (dále jen MM) dochází i k poruchám centrálního nervového systému. S ohledem na umístění MM, který je v pánevním dnu, dochází při jeho nemoci i k problémům celého pánevního dna, k poruchám pohlavních funkcí, sklonu k potratům, poruchy menstruace, potíže s prostatou, inkontinence. S oslabením ledvin dochází také k oslabení nadledvinek.

Pokud ignorujeme i nepatrné symptomy, pomalu přichází nemoc. Není cílem soustředit se jen na zbavení se nemoci, ale je třeba zbavit se způsobu života, který k ní vedl, a to je cesta k uzdravení. 

Emoce, která orgány prvku Voda poškozuje je strach. V tomto roce jsme si obav a strachu užili díky COVID 19 užili více než dost. Každý z nás nějakým způsobem přistpoval k informacím, které se na nás valily a valí ze všech médií, ze strany politiků i našeho okolí svým způsobem. Tento náš přístup se projevuje ať chceme nebo ne, na našem zdraví. A pokud setrváváme v nepřirozené emoci strachu dlouho dochází k oslabení právě v okruhu ledvin a močového měchýře. Zima nám opravdu ukáže, jak na tom s vlivem emoci strachu na naše zdraví jsme.

Strach je určitě přirozená emoce, která v jisté míře člověka chrání. Přemíra strachu (někdy až panika strachu) je ale nezdravá. Jednou z techik zbavování se oba v a nepřiměřeného strachu jsou meditační cvičení a práce se změnou svého myšlení. (Je vhodné si například opakovat: strach přeměňuji na lásku a nenechat se touto emoci paralyzovat.

K zvládání negativních emocí a oslabení organizmu je vhodné tělo v těchto měsících posilovat nejen mentálním cvičením, ale vhodnou stravou na toto období, pohybem a pobytem v přírodě a v neposlední řadě podporou těla vhodnými bylinnými produkty. 

Na toto období jsou vhodné tzv. doplňující a posilující byliny a směsi. 

Určitě doporučujeme vitalizující vitální houby - Cordyceps, Rejši a Matsutake.  Tyto tři královny Vám pomohou s podporou imunity i energie. Jsou velmi vhodné při nastupujících virózách a také při zvýšené únavě a oslabení organizmu po nemocích. 

cordyceps

Na klouby  doporučujeme kombinaci bylinné kapsle Guan Dze Kan a výživný nápoj FUHE SHUI. Vhodné vzájemně kombinovat.

Padající a nekvalitní vlasy (opět symptom oslabených ledvin) - Výživné kapsle vlasy, nehty, kůže.

V průběhu jednotlivých měsíců, Vás budeme o jednotlivých produktech vhodných na toto období a jejich vhodných kombinacích, pravidelně informovat. Zimu můžeme zvládnout ve zdraví, emoční i fyzické pohodě. Rádi Vám s tímto záměrem pomůžeme. Nebojte se vznést své dotazy na náš email nebo telefonicky. Rádi Vám poradíme www.fuzhi.cz.