Imunita a 5 elementů - pečujeme o své zdraví

Základní princip udržení našeho zdraví je přirozená ochrana našeho organismu prostřednictvím naší imunity.

Obranyschopnost našeho těla proti různým patogenům ovlivňuje významně náš životní styl, do kterého patří např.  způsob našeho stravování, pohyb, dýchání, dostatek kvalitního spánku, množství stresu, který do našeho života vpouštíme a jak ho také umíme či neumíme zvládat. Důležitý je také způsob, jak se s jednotlivými disharmoniemi našeho života umíme vypořádat anebo způsob, jak tyto disharmonie do našeho života vůbec nevpouštíme, nebo jen v omezeném množství.

Existují techniky a přirozené postupy či mechanismy, které vycházejí z přírodního koloběhu a díky našim předkům je máme zmapované a také tisíciletími ověřené. K těmto mechanismům životního stylu patří tzv. systém 5 elementů, které jsou základem čínské medicíny.

Princip 5 elementů v sobě zahrnuje jednotlivá roční období, která specifikuje z pohledu působení a podpory jednotlivých orgánů a tzv. orgánových soustav.

BANER_5lement_s Renátou Čepelkovovou Videosemináře - balík seminářů

Identifikace vzájemné podpory, kontroly  a disbalančního působení jednotlivých elementů – orgánů nám v mnohém osvětlí jaké naše tělo vysílá signály, upozorňující na příčiny jeho oslabení. Pokud tyto signály nevnímáme anebo dokonce ignorujeme, zakládáme si pomalu v průběhu našeho života na nemoc a chronické stavy.

Naši imunitu z pohledu čínské medicíny podporuje a vytváří vzájemně několik orgánů (orgánových soustav).

K silné imunitě je důležitá naše přirozená dispozice a náš životní styl. Pokud svým životním style tělo oslabujeme, také se to podepíše na naší imunitě. Důležitým prvkem je dlouhodobé podporování naší imunity. Není možnost ji vhodným a efektivním způsobem podpořit během jednoho týdny, kdy se objeví chřipková epidemie. Tak jednoduše a rychle naše tělo nefunguje.

Chcete-li se dozvědět více o systému 5 elementů objednejte si náš cyklus videoseminářů Základy tčm 5 elementů. Jedná se o ucelený 5 dílný cyklus – element OHEŇ, ZEMĚ, KOV, VODA, DŘEVO, který Vás seznámí s jednotlivými ročními obdobími a jejich vlivem na náš organizmus, naše zdraví a jek o sebe v tomto období kvalitně pečovat. Jak se vhodně stravovat, jaké byliny či přírodní produkty podpoří imunitu a pomáhají řešit různé disbalance; naučíte se přirozené techniky podpory energie a vitality. Staňte se těmi, kteří rozhodují o svém zdraví. Informace, které získáte můžete využívat v průběhu celého svého života.

Imunita a my

Jednotlivá doporučení, která se v systému 5 elementů objevují, je zjednodušeně princip udržování těla ve zdravém stavu. Cílem je být zdráv v průběhu celého roku, po velkou část svého života.

Věnovat se přirozené a pravidelné podpoře našeho zdraví by mělo být cílem každého z nás. Je to ve svém výsledku ta nejjednodušší a nejméně nákladná investice do našeho zdraví a spokojeného života.

Máte-li zájem o cyklus videoseminářů Základy TČM 5 elementů, můžete si je zakoupit ZDE.