IMUNITA - naše zdraví pohledem přírodní medicíny

Imunita a zdraví jsou slova, které používáme nejčastěji již téměř rok, díky virové epidemii COVID 19.

Většinu z nás zajímá:

- jak posílit imunitu?

- jak si uchovat zdraví?

- jak neonemocnět?

Imunita a my

Zdraví i imunita jsou přirozené procesy. Jak se na imunitu a udržení zdraví dívá přírodní medicína? 

Dovolím si dnes malou definici a citaci:

 "Imunita jako odolnost vůči konkrétní chorobě

  • Přirozená imunita vychází například z nějaké vlastnosti, která způsobuje, že organismus daného druhu, skupiny nebo vývojového stadia nemůže být určitým typem nemoci vůbec napaden. Příkladem může být odolnost většiny ptáků proti mnoha chorobám člověka, která vychází z toho, že přirozená teplota jejich organismu je 40o C, a ta neumožní původcům těchto chorob dostatečně efektivní množení.
  • Získaná imunita je zaměřena proti určité konkrétní nemoci. Lze ji získat proděláním patřičné choroby nebo choroby jí blízce příbuzné, moderně očkováním. Může být časově omezena. Její podstata spočívá v tom, že si organismus uchová část B lymfocytů (tzv. T-lymfocyt, viz. imunologická paměť, které jsou odpovědné za výrobu specifických protilátek proti patřičnému patogenu. Organismus tak může spustit specifickou imunitní odpověď okamžitě a masově po zaznamenání infekce, aniž by předtím musel složitě hledat vhodné buňky k produkci patřičných protilátek. Právě této vlastnosti využívá očkování.

 

Imunita má 3 obranné linie, z toho první dvě spadají pod nespecifické obranné mechanismy a třetí obranná linie spadá pod specifické obranné mechanismy."

(Zdroj: Videoseminář Základy TČM 5 elementů - IMUNITA z pohledu TČM s Bc. Renátou Čepelkovou)

Pokud Vás zajímá,

- jak přirozenou cestou podporovat svou imunitu v průběhu celého roku,

- jaká přirozená doporučení má přírodní medicína z pohledu stravování, fytoterapie a zdravého životního stylu;

tak právě pro Vás je vhodný náš nástavbový videoseminář IMUNITA z pohledu TČM nebo celý balíček 5 videoseminářů Základy TČM 5 elementů, který se věnuje všem ročním obdobím. 

BANER_5lement_s Renátou Čepelkovovou Videosemináře - balík seminářůVideosemináře Základy TČM 5 elementů - Centrum FUZHI

Pozvánka na videoseminář IMUNITA z pohledu tčm Bc Renáta Čepelková a Centru FUZHI Praha - YouTube

Imunita i naše zdraví potřebuje přirozený systém péče.  Není to náročná cesta, a přirozená doporučení by měla být realizována v průběhu celého roku, celého života. Je to cesta nejjednodušší i nejlevnější, protože zdravý a spokojený život plný energie je ten, který určitě většina z nás chce žít a prožít. 

Pokud máte dotazy k našim videosminářům nebo zajímá Vás naše konzultační služba v oblasti tradiční čínské medicíny, zdraví a zdravého životného stylu obraťte se na naše centrum a rádi Vám poradíme www.fuzhi.cz - telefonicky, mailem online konzultací (po uvolnění lockdownu Vás v našem centru také rádi přivítáme osobně)

Jednotlivé videosemináře si můžete zakoupit zde, na našem eshopu.

Balíčky videosemniářů Vám nabízejí ucelený přehled a informace a navíc jsou také za zvýhodněnou cenu. Jedná se o 5 dílný balíček Základy TČM 5 elementů, 3 dílný balíček nástavbových seminářů - Ženské zdraví, Mužské zdraví a IMUNITA  z pohledu TČM  a 8 dílný Super balíček videoseminářů, ve kterém jsou všechny semináře - základní i nástavbové. 

Informací o zdraví není nikdy dost a tyto můžete mít po zakoupení videosminářů stále tzv. "poruce"

BANER_imunita_4

Pozvánka na videoseminář Základy tčm - element VODA, ledviny - močový měchýř, FUZHI Praha - YouTube