Jarní únava

Tento pojem asi zná každý z nás, a hlavně víme, jak se cítíme, když nás tzv. přepadne. Je to běžný stav po proběhlé zimě. Postihuje hlavně ty, kteří v období zimy tělo více vyčerpali.

Jak na jarní únavu?

Zařaďte do svého denního programu více pobytu venku na čerstvém vzduchu, obzvlášť když jsou krásné dny prosluněné jarním sluníčkem. Vitamin D získáváme ve značné míře právě tímto způsobem.  Sluníčko Vám určitě i zvedne náladu a to je jeden z nejlepších léků na jarní únavu.

Určitě je vhodné začít upravovat stravu a pomalu přecházet od zimního stravování na jarní – odlehčenější s přísunem více čerstvých potravin.

Jarní detoxikace je velmi vhodná a to věděli již naši předci. V prvních jarních měsících ji zařazovali ve formě různých půstů a vhodně sestavených očistných programů. Tyto programy byly řešeny za použití různých bylin, které pomáhají tělu v procesu odbourávání a vyplavování usazených škodlivin – toxinů.

Určitě ve starých herbářích naleznete vhodné byliny, které se pomalu probouzejí, mají svou účinnou sílu, kterou využíváme buď formou zařazení do jídelníčků (např. jarní kopřiva udělaná ve formě špenátu) nebo si vaříme bylinné odvary ve formě více či méně chutných čajů.

K jarní detoxikaci určitě přispěje velmi chutný a jemný Antilipidový čaj, jehož složení je velmi vyvážené a efektivní. Což Vaše tělo po zimě určitě ocení. Stačí denně zařadit 2-3 x denně 1 sklenici.

Složení:  Listy Ginostemmy pětilisté, listy lotosu bílého, kořen hořce mnohokvětého, oddenek čínského náprstníku (Rehmannia glutinosa), zelený čaj, semena Kassie tory (druh senny).

Představme si aspoň jednu z těchto bylin:

kořen hořce mnohokvětého - látky obsažené v kořeni hořce podporují činnost trávicí soustavy, prospívají slinivce, žlučníku a pročišťují játra. Při silném nachlazení a chřipce snižují horečku a ulevují od bolesti svalů. Hořec stimuluje imunitní systém a podporuje tvorbu krvinek. Doporučuje se pacientům v rekonvalescenci. Obsahuje třísloviny, organické kyseliny, kyselinu askorbovou. Hořec mnohokvětý má protizánětlivé účinky při onemocnění střev a oblasti úst, tonizuje organismus, zlepšuje látkovou výměnu, zvyšuje imunitu a pohlavní aktivitu, zlepšuje stav vlasů.

 Indikace k použití Antilipidového čaje:

  • normalizuje metabolismus, zejména rozpouští lipidy na stěnách cév a brání hromadění krevních destiček;
  • zlepšuje mikrocirkulární průtok krve a aktivuje krevní oběh;
  • obnovuje elasticitu cév;
  • eliminuje a předchází jevům jako je zvýšená krevní viskozita a trombózy;
  • normalizuje krevní tlak a může se používat k prevenci kardiovaskulárních onemocnění;
  • je efektivní při zvýšené fyzické a duševní námaze, emocionální nestabilitě.

 

Antilipidový čaj se zařazuje při mnoha dalších ozdravných a stabilizačních kůrách a terapiích. Navíc nám tento čaj vypomůže při redukčních dietách a snaze o udržení optimální hmotnosti.

Zařaďte byliny a bylinné čaje do svého života. Tato jednoduchá forma fytoterapie pomáhá v ozdravných procesech těla.

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného čaje, obraťte se nás a my Vám rádi pomůžeme s vhodným výběrem případně vhodnou kombinací další vhodných produktů.

antilipidový čaj