Leden - měsíc močového měchýře

V rámci  čínské medicíny jsou  jednotlivé měsíce v roce propojené s některým orgánem našeho těla. Toto stanovení vychází z teorie 5 prvků, která je základním kamenem čínské medicíny. Jednotlivé element (prvky) patří k různým ročním obdobím a doporučení z tohoto vycházející jsou v symbióze s přírodou a lidského těla. 

Nacházíme se v zimním období elementu VODA, který po téměř tři měsíce patří orgánové soustavě ledviny - močový měchýř. Měsíc leden přísluší močovému měchýři. 

V tomto měsíci je tento orgán nejvíce oslabován, a je proto velmi dobré se mu věnovat. Určitě je důležité se vhodným způsobem stravovat - teplá strava, udržovat celkové teplo, neprochladnout. Naše babičky vždy říkaly - mít nohy v teple, nosily hrubé šály, chránily si bedra a byly zabalené, jen aby neprochladly. Vždy u našich předků šlo o udržení zdraví v nejnáročnějším období - v zimě. 

Ono se toho mnoho nezměnilo, udržení tepla a neprochladnout je důležité každou zimu. Trpíte-li na problémy s močovým měchýřem, je určitě dobré věnovat mu zvýšenou pozornost a využít přírodní "lékárnu" k posílení těla. Jste-li zdraví, je dobré i přesto věnovat zvýšenou péči orgánové soustavě, která právě probíhá. Pomáhá to udržovat kvaltu svého zdraví dlouhodobě. Dnes tomu říkáme prevence. 

 

Zima Rejši, Cordyceps, Propolis, Česnekový olej - FUZHI, období voda, ledviny, močový měchýř, viroza, zánět

Močový měchýř je mezi všemi orgány umístěn nejníže, a je místem, kde se shromažďuje odpadová nepotřebná tekutina z organismu. Z hlediska čínské medicíny je propojen s ledvinami. Proto většina zdravotních problémů močového měchýře souvisí nebo je spojeno i s ledvinami. U řešení chronických problémů často ani antibiotika dlouhodobě nepomáhají. Změna životního stylu doplnění jednotlivých orgánů vhodnou fytoterapií pomáhá řešit i tyto stavy. Je to cesta delší, ale pomáhá zlepšovat celkovou kvalitu života a zdraví. 

Souvislosti ledviny - močový měchýř, jak o sebe přirozeně pečovat, čemu se vyhnout, jak se vhodně stravovat, jaké byliny jsou k různým problémů vhodné se můžete dozvědět v našem videosemináři Základy tčm 5 elementů - element VODA. 

Pozvánky na videoseminář Vám umožní se lépe rozhodnout, zda je tento videoseminář pro Vás zajímavý

Pozvánka Močový měchýř z pohledu tčm videoseminář Základy tčm 5 elementů element VODA, FUZHI - YouTube

Pozvánka na videoseminář Základy tčm - element VODA, ledviny - močový měchýř, FUZHI Praha - YouTube

Z naší přírodní "lékárny" produktů, které doporučujeme pro toto období jsou například Propolis nebo Česnekový olej, které se používají v případě zánětů (i chornických). 

Kapsle Vigor pomáhají mužů při řešení problémů s vitalitou a energií včetně sexuální potence. 

I Sheň Bao pro ženy i I Sheň Bao pro muže jsou produkty podporující energii ledvin, vitalitu a pomáhá nám nejen při problémech s močovým měchýřem, ale i při zvýšené únavě v zimním období. 

I sheň bao M+Ž - období ledvin

Vitální houby jsou vždy dobrou variantou - seznamte se s nimi blíže a my Vám rádi bezplatně poradíme jaké si v daném období vybrat, jak je vhodně kombinovat i s ohledem na problematiku, kterou řešíte. V naší nabídce máme Cordyceps, Rejši, Shiitake, Matsutake - jsou velmi efektivní, podporujíc, doplňujíc a ve vhodných kombinacích velmi účinné. 

Věnujte se svému zdraví po celý měsíc leden a určitě bude pro Vás průběh letošní zimy méně náročný v oblasti Vašeho zdraví, zachování energie i vitality.  Tělo je dokonalý stroj a proto je potřeba správným způsobem pečovat o každou jeho část - v lednu je to močový měchýř. 

Užívejte si krásy zimy, buďte hodně na čerstvém vzduchu, hýbejte se - procházky patří k velmi dobré zimní aktivitě, a za všech okolností se snažte udržet v teple a neprochladnout. 

V dalším článku dáme opět slovo našim turmalínovým aplikátorům, protože ty právě v zimě velmi dobře pomáhají udržet cirkulaci a teplo.