Lycopen - podpora imunity a kardiosystému

Z pohledu čínské medicíny jsme vstoupili do období léto element OHEŇ. V tomto období se věnujeme podpoře srdce a tenkého střeva. 

Léto nám nabízí mnoho možností, jak v jeho průběhu podpořit svou imunitu na podzimní a zimní měsíce. To jak se nyní budeme stravovat a případně doplňovat potřebné živiny se objeví v kritických měsících chřipkových a jiných epidemií. Dnes Vám představujeme velice zajímavou látku lykopin. 

Lykopen je silný přírodní antioxidant ze skupiny karitenoidů. Tento červený karotenoid, má důležitou roli při posilování imunitního systému. Skupina karotenoidů, kam je zařazován, patří mezi významné antioxidanty, které chrání organismu před vlivem volných radikálů. Uvádí se, že je podstatně silnější antioxidant, než vitamin E. Antioxidanty se v těle na radikály v napojí a jsou společně vyplaveny z organismu, aniž by se volné radikály dostaly k poškození buněk.

Čím se Likopen liší od jiných antioxidantů? Ve spojením s vitaminem C velmi účinně chrání organizmus. Snadno se rozpouští s přírodním lecitinem, což usnadňuje absorpci a zvyšuje účinnost.

Potraviny bohaté na lykopen:

Je to rostlinný pigment, který dodává ovoci a zelenině jejich červenou barvu. Nachází se v červeném melounu, červeném grepu, šípcích, guavě, ale nejvíce ho má v rajče. Největší množství se ho uvolňuje a dobře se absorbuje v lidském těle jsou-li rajčata tepelně zpracována. Ne každý ovšem rajčata vhodně tráví a jsou pro jeho tělo příjemnou a vhodnou potravinou. V tomto případě je vhdné doplňovat lykopen prostřednictvím vhodných potravinových doplňků.

Stravě bohaté na lykopen se přičítá snížené riziko vzniku onkologických onemocnění prostaty, slinivky a děložního čípku. Vyšší výskyt lykopenu ve stravě se projevuje také při sníženém výskytu infarktu myokardu, snižování hladiny cholesterolu v krvi, podporuje imunitní systém a chrání kůži před negativním vlivem UV záření. Hladiny lykopenu v potravinách, které jsou denně spotřebované, jsou velmi nízké.

Doporučujeme k užívání přírodní  Kapsle Lykopen Soft Green World se vyrábějí z rajčat a proto obsahují vysoké množství lykopenu. 

 Lykopen