Plicní čaj Čin Fei

Zkoušeli jste, jak dlouho vydržíte bez dechu? Zkuste si vydechnout a počítejte, kolik vteřin vydržíte, než vás bude vaše tělo nutit k nádechu. Dýchání je životní nutnost a zdravé plíce jsou základem našeho dýchání.

Preventivní podporu našich plic dělali naši předci pomocí bylin a bylinných čajů. Jedná se velmi jemnou a efektivní fytoterapii, která se vyplatí, pokud ji praktikujeme pravidelně a zařazujeme ji do svého ozdravného režimu i v období, kdy jsme zdraví. Velmi vhodné jsou bylinné čaje při užívání i v období, kdy je na jednotlivé orgány a orgánové soustavy „tlak“. V případě plic je to samozřejmě pobývání v prostředí, ve kterém není čistý vzduch, v období viróz a v období stresu. Moderní způsob našeho života a znečistění prostředí ve kterém žijeme na naše plíce vyvíjí vysoké nároky. Dopřejme našim plícím a našemu tělu možnost vyrovnání nerovnovážného stavu a podpořte je vhodnými kombinacemi přírodních bylin ve formě čaje, který je zaměřen přímo na plíce, jejich očistu a podporu. Představujeme vám bylinnou směs v nálevových sáčcích  čaj Čin Fei

Složení čaje Čin Fei je velmi vyvážené a jednotlivé použité byliny plní různí funkce, které vedou k podpoře a ozdravení plic.

Indikace pro použití čaje Čin Fei: 

  • antitoxický prostředek, antipyretikum při běžném nachlazení a horečkách a vážnějších onemocněních dýchací soustavy;
  • zpomalení rozvoje zánětlivých procesů v bronchopulmonálním systému.

 

Můžeme se na některé bylinky podívat podrobněji z pohledu jejich působení:

Lilie - e používá k pročištění plic. 

Touleň srdčitá (v našem prostředí známá pod názvem rybí máta) se využívá v přírodním léčitelství především ve východní a jihovýchodní Asii. Působí protizánětlivě, je přírodním antivirotikem i antiseptikem, odbourává volné radikály. Uvolňuje dýchací obtíže (plicní záněty, pneumonie, silné bronchitidy) a nachlazení, snižuje teplotu. Podle Tradiční Čínské Medicíny (TČM) touleň ochlazuje, proto může v horkém prostředí napomáhat ke zchlazení organismu.

Oplodí červené mandarinky - mandarinka pročišťuje vlhko (slezina) a pročistí i plíce.

Pecky meruňky - vliv na zmírnění hlenotvorby v plících.

Chryzantéma čínská - navyšuje a doplňuje jin jater.

Čaj Čin Fei patří k bylinným nápojům, které si oblíbíte a využijete přírodní lékárnu, nejen v dobách zdravotních potíží, ale i v dobách, kdy o své zdraví budete preventivně pečovat. 1 sáček je možné využít na více použití, výluhy jsou dosti silné.

Doporučené období – dle tčm období kovu 15. 9. – 14.11 (plíce – tenké střevo).

A samozřejmě vždy, kdy cítíte, že Vaše plíce potřebují ozdravnou podporu.

Čin Fei