Turmalínový týden - Výjimečný turmalín

Akční ceny v rámci turmalínového týdne - máte jedinečnou možnost zakoupit některé z oblíbených turmalínových výrobků za zvýhodněné ceny. V týdnu od 8. 6. do 12. 6. 2020. Akce se vztahuje na - turmalínový nákrční - popruh na krk, turmalínový pás obyčejný, turmalínový pás LUX, nákolenky, turmalínové vložky do bot (obyčejné)  a jeden vzor turmalínového šálu - zvířecí vzor.

Proč zrovna turmalín? Seznamte se s pozoruhodným turmalínem:

Název "turmalín" pochází ze singhalského (Srí Lanka) slova "touramali", což znamená "různorodý drahokam". V souladu s názvem mívá různé zbarvení. Turmalín je přírodní minerál, v němž se zrcadlí všechny barvy.

Turmalín je krystal, který vznikl při vulkanických erupcích v průběhu desítek tisíc let.Turmalín má složité chemické složení: oxid hlinitý a křemičitan dvojvápenatý, oxid hořečnatý a železitý, oxid křemičitý, hliník, železo, draslík a sodík, silikáty, atd.

K dnešnímu dni turmalín je jedním z 12 drahokamů na světě. V roce 1703 v Nizozemsku bylo zjištěno, že turmalín je schopen absorbovat prach a jiné malé částice ve svém okolí, za tuto schopnost dostal další název „očisťující kámen."

V roce 1880 tajemství „očisťujícího kamene" bylo odhaleno - manželé Curiovi zjistili, že na povrchu turmalínu se při určitém tlaku vytváří elektrický náboj, který má hodnotu 0,06 mA. Ze všech existujících na zemi minerálů pouze turmalín má v sobě konstantní elektrický náboj, kvůli čemuž je také nazýván krystalickým magnetem. Ale i v lidském těle při správném poměru kladných a záporných nábojů proudí slabý proud o síle 0,06 mA.

V roce 1986 japonští vědci zjistili, že se při rozemletí turmalínu na prášek tok energie zvyšuje. Vyhotovili vlákno ze směsi drcených krystalů turmalínu a přírodních vláken a použili ho pro ozdravné účely.

V poslední době je tento minerál ve středu pozornosti mnoha vědců z oblasti lékařství a je považován za léčebný prostředek. Vyrábí se z něj široká škála různých produktů pro léčebné účely. Největší společnosti v Japonsku, Jižní Koreji, Číně používají k tomu nejnovější technologii 21. století - "tekutý turmalín". Ze směsi "tekutého" turmalínu s hydroxylovou skupinou přírodních vláken se vyrábějí turmalínová vlákna, které mají dlouhodobé zdravotní účinky. Široké poptávce spotřebitelů se těší turmalínové spodní prádlo, pásy, náramky, chrániče kolen, sprchové hlavice, turmalínové sauny a mnoho dalšího. Všechny výrobky fungují bez připojení k energetickému zdroj, nabíjí se slunečním světlem nebo jakýmkoliv zdrojem tepla (radiátory, žehličky, horká voda do 60 ° C, stejně jako teplé lidské tělo) a vylučují vlastní přirozené záření.Turmalín rezonuje s magnetickým polem lidského těla a tak se sám ohřívá, vytváří nízkofrekvenční magnetické pole, vyzařuje dlouhovlnné infračervené paprsky (14-15 nanometrů) a anionty, díky nimž vzniká hloubkový tepelný účinek.

Dlouhodobé používání výrobků s turmalínem může eliminovat volné radikály a tím se zabraňuje vzniku mnoha nemocí. Taktéž se při tom tělo zbavuje škodlivých látek, které se vylučují z organismu přirozeným způsobem prostřednictvím potu a moči.

Turmalínové vlákno má mohutnou funkci dlouhovlnného infračerveného záření. Vlákno při tom napomáhá uvolňovat negativní ionty, což zajišťuje obnovení vitality buněk kůže lidského těla. Proniká do hloubky pod kůži a

 • zlepšuje činnost kapilárních cév,
 • uvádí do rovnováhy hemoglobin a kyslík,
 • podporuje růst buněk
 • a zlepšuje celkový zdravotní stav.

 

Infračervené paprsky mají

 • pozitivní účinek na neuralgie,
 • revmatizmus, záněty,
 • ekzémy,
 • ústřel,
 • zácpu,
 • následky zranění,
 • zmírňují únavu.
 • Usnadňují taktéž srůstání kloubů a zhojení švů v pooperačním období.
 • Mají příznivý vliv na kůži, zejména ženskou, projevují regenerační účinky při zvýšení krevního oběhu.

 

 • Dlouhovlnné infračervené záření a záporné ionty posilují imunitní systém, zvyšují odolnosti organizmu vůči infekcím, stejně jako regulují činnost nervového a oběhového systému, což dodává energii všem orgánům lidského těla.

 

 • Výrobky obsahující turmalín přispívají ke zlepšení lidského zdraví na buněčné a molekulární úrovni, napomáhají k eliminaci zápachu během 5 hodin na 99,9 % a k ničení 99 % bakterií. V důsledku jde o prevenci rizika vzniku různých onemocnění.

 

Tomuto přírodnímu zázraku se právem říká "Poklad pro člověka“ !

Turmalín černý  Turmaín - turmalínové vlákno, ozdravný účinek, Centrum FUZHI