Zima v plném proudu - jak o sebe pečovat, jak udržet své zdraví?

Únor opravdu sílí ve svých projevech zimy. Máme tu opravdickou bílou i mrazivou zimu.  Jsme již dlouho pod tlakem virového onemocnění covit 19 a různá omezení, se mohou pomalu a jistě projevovat na našem zdravotném stavu. 

Co s tím? Určitě je velmi dobré se na sebe podívat trochu s nadhledem a zamyslet se nad tím, co mohu pro sebe i přes omezení udělat, aby se  má imunita, mé zdraví fyzické i psychické dostalo do dobré kondice. 

Strava - ta je určitě důležitým faktorem.

Jak jsme již několikrát upozorňovali, je velmi vhodné dávat v těchto zimních měsících přednost stravě teplé. V tčm se vše točí kolem udržení energie a teplá strava k tomu pomáhá. Navíc by to mohla být tzv. strava zahřívací. Že v tom nevidíte rozdíl? On ale je. Jde o to, že potraviny mají svou schopnost tělo ochlazovat nebo zahřívat. Ochlazovací vlastnosti potravin využíváme při horečkách nebo v parném létě. Naopak zahřívací v období zimy. Ono těch kategorií je více, ale pro začátek uvědomění se, že není jedno co jíme, to myslím stačí. 

O stravování v zimě, o tom jak se o sebe lépe přirozenou cestou starat se můžete dozvědět v našem videosemináři Základy TČM 5 elementů - element VODA, který se právě období zima věnuje. 

Videoseminář - základy tčm - 5 elementů - element voda - fuzhi

Je to důležité období, protože nejen výsledek naší péče se objevuje právě nyní v zimě na kvalitě našeho zdraví, imunity, kondici, ale také se připravujeme na další období jara, kdy právě orgány období voda jsou podpůrnými orgány pro orgány období dřevo což jsou játra a žlučník. 

V případě, že si pořídíte celou 5dílnou kolekci těchto videoseminářů Základy TČM 5 elementů, seznámíte se se vzájemnou provázaností jednotlivých orgánových soustav, jednotlivých ročních období. Naučíte se jak se dívat na vhodné stravování v jednotlivých obdobích a čím můžete přirozeně podpořit dlouhodobě své zdraví a imunity. 

Určitě se je vhodné i v tomto zimním období věnovat pohybu na čerstvém vzduchu. Minimálně procházky v místech, kde se nyní nesetkáváte s mnoha lidmi, se určitě dají najít v každém místě a městě. Jde jen o to, zda si to dokážete naplánovat a přinutit se k této pravidelné aktivitě. Věřte, že sice to pravděpodobně ze začátku nebude žádná hitparáda, ale každý krok se počítá a na konci února se budete cítit mnohem více. Navíc, budete již mít chuť si na březen naplánovat trochu něco náročnějšího. 

Mentoring zdraví a zdravého životního stylu, FUZHI, centrum čínské medicíny,zdraví, imunita, energie, výkonnost, štěstí, cíle a sny (5)

Pokud máte zájem naplánovat svůj aktivační program na rok 2021 - napište nám nebo zavolejte - naši specialisté, mentoři zdraví a zdravého životního stylu, Vám rádi poradí a pomohou nastartovat rok 2021 jako rok aktivní a plný zdraví i pohody. Více na www.fuzhi.cz.

Vstoupit do "aktivačního kruhu" můžete kdykoliv, to záleží na Vás, ale toto období se jeví jako velmi vhodné. I když to tak nevypadá, za měsíc nám bude končit zima. V únoru se budeme připravovat na jarní start - což je vždy pro tělo, naše zdraví, krásu i kondici moc fajn. 

Těšíme se na Vás ať již při našich videoseminářích nebo v Aktivačním kruhu 2021.