Externí svět ovlivňuje naše zdraví a život, jak řekl Hippokrates, řecký léčitel žijící před naším letopočtem. Pozoroval a zaznamenal, že zdraví člověka závisí na rovnováze tekutin a prvků, které existují v přírodě, jako je vzduch, voda, oheň a země. Tradiční medicíny, jako je ajurvédská, čínská a tibetská, jsou založeny na interakci těchto prvků. Budeme používat čínskou medicínu, která také přistupuje k celkovému stavu zdraví člověka a jeho štěstí.

 

Celostní přístup k zdraví předpokládá shodu s ročním obdobím a denní dobou aktivity a vnitřnímu orgánu. Například jaro se spojuje s narozením, začátkem nového cyklu a probuzením přírody. Je to čas, kdy se jako by probouzíme po zimním spánku a otevíráme se světu. Nicméně je velmi důležité odolat větru, protože jarní nemoci jsou obvykle spojeny s větrem a nervovým systémem.

Je nutné podporovat své fyzické a emocionální zdraví, abychom byli připraveni na nové výzvy. Pokud jsme emocionálně v pořádku, je náš život celkově vyvážený, což má pozitivní vliv na naše fyzické zdraví. Proto bychom měli věnovat pozornost oběma aspektům a snažit se udržovat je v rovnováze.

Játra jsou zodpovědná za oběh energie v těle a také za stav šlach. Proto bychom v jarním období měli udělat všechno možné, abychom rozptýlili játra a umožnili jim normálně fungovat. Je nutné očistit játra a posílit je, aby se vyvážily emoce a podpořilo normální fungování organismu. Za prvé bychom měli pít teplou vodu s citronem ráno, abychom pomohli játrům vyčistit se. Přidání zelených listových zelenin a salátů do stravy nám také pomůže rozptýlit játra a zlepšit zdraví.

V našem internetovém obchodě najdete celou řadu produktu na podporu jater:

https://efuzhi.cz/shop/produkty/produkty-pro-posileni/produkty-pro-posileni-jater

Už jste o ní slyšeli? Určitě. Dnes žije již jen málokdo, kdo by neměl ani sebemenší ponětí o tom, co se pod tímto pojmem skýtá. A v případě, že vám tento název nic neříká, vzpomeňte si například na Feng Shui. To je totiž jedním ze třech bodů metafyziky jako takové. Ale hlavním tématem metafyziky byl mohlo být heslo: “To, že něco nemůžeme vysvětlit, ještě neznamená, že to neexistuje.”

Čínská metafyzika je souborem několika různorodých filozofií, které mohou nám všem pomoci uspořádat si život a srovnat se s naší minulostí. Avšak nejen to. Nejde jen o naši duševní minulost. Díky čínské metafyzice si můžeme svůj vlastní život uzpůsobit do chaosu, který nás bude naplňovat štěstím a radostí. Již žádné zajeté koleje, které nás ubíjejí. Již žádný stereotyp, který nám jen způsobuje deprese a žádnou radost ze života.

Feng Shui

Jedná se o jeden z vůbec nejmocnějších nástrojů, díky kterým můžeme dosáhnout harmonie přírodních sil a našeho fyzického i duševního zdraví, prosperity v osobním i profesním životě a prosperity po celý zbytek našeho života. Zdá se vám to příliš? Není to tak. Díky metodě Feng Shui, jejímu pochopení a praktikování jejích principů v praktickém životě můžeme dosáhnout opravdu spokojeného života.

Zajímavostí je, že Feng Shui bylo ve svém úplně prvotním základu využíváno k nalezení správného umístění hrobu. Teprve až o mnoho desítek let byl tento princip využít i pro stavbu domů. Není to tak dlouho, kdy se tato metoda konečně začala používat i k rozložení obytného prostoru jako takového.

O čem jste kdy přemýšleli, lze lehce vysvětlit

Stalo se to někdy každému z nás. Všichni jsme si tím prošli. Nejen vy přemýšlíte, zda vše, co se vám kdy v životě stalo bylo již ve chvíli vašeho příchodu na tento svět někde zapsáno. Ať již ve hvězdách nebo v knize osudu. Každého z nás tyto myšlenky někdy napadají. A není na tom vůbec nic špatného. Není to nic za co bychom se měli stydět. Ba právě naopak. My všichni, kdo tyto myšlenky máme, vlastně máme pravdu.

A víte čím to je? Je to “Qi”. To je ta proměnlivá veličina, která je ovlivněna nezastavitelným tokem vesmíru a tak je hlavním vysvětlením způsobu výběru různých termínů. Ať se již bavíme o termínu svatby, otěhotnění, nástupu do nové práce nebo zahájení stavby domu.

Právě Qi využívali již nejstarší z nejstarších císařů říše římské. Bez tohoto indikátoru kosmického šumu si nedovolili uspořádat jakoukoliv společenskou akci (korunovace, zásnuby, svatba). Dokud císař neměl přesně informace o tom jak se Qi právě v ten určený den nebo termín chová nebyl ochoten přistoupit ke složitějších státnickým záležitostem.

Jsme zde jen pro vás…

A tak si i my říkáme, že byste na některá rozhodnutí neměli sami. Víme, že životní rozhodnutí jsou vždy složitá a ne vždy se rozhodneme správně a špatné rozhodnutí kolikrát může velmi nepříjemně ovlivnit nás budoucí život. A nemusíme tady mluvit jen o několik následujících měsících a brzkých letech, ale i to následujících desetiletích.  A co když naše rozhodnutí neovlivní jen nás, ale i naši rodinu, přátelé, blízké.

Máme dnes jedinečnou možnost nedělat rozhodnutí sami. Nezáleží na tom, jestli nás odborníci čínské metafyziky znají osobně nebo ne. Oni jsou profesionálové.  A nejen že jsou profesionálové, oni jsou prostě machři. Stanou se našimi blízkými přáteli, našimi důvěrníky. Vstoupí nám do života jako lidé, kteří nám vždy pomohou, budou nám po boku a nikdy nedopustí, abychom trpěli našimi rozhodnutími.

Víte, požádat o radu někoho, kdo životu a životním rozhodnutím rozumí více než vy, i když na bázi již 6000 staré čínské metody, která vždy fungovala a fungovat bude není ostuda, ale naopak je to vaše výhra. A bude to vaše výhra po zbytek života. Již žádná špatná rozhodnutí. Kontaktujte nás. Dokážeme váš život zavést do kolejí, které pro vás budou příjemné a budou vám přinášet radost. Zkuste to s námi. Nebudete první a nebudete ani poslední. Máme své zkušenosti a zvládneme pomoci i vám.

Těšíme se na vás.

Jídlo je nástrojem pro kvalitní život. Pro mnohé je to vášeň a radost, jiní ho vnímají jako problém. Jak ho vnímáme, a jak se stravujeme, se vždy časem objeví v některé zásadní oblasti našeho života – v oblasti našeho zdraví, dostatku energie a chuti do života, na naší kráse i postavě.

Jídlo je partnerem zdraví a pomáhá řešit různé nedostatečnosti a disbalance v našem těle. Proto se mu věnují obě medicíny – klasická západní i přírodní východní. Jídlo není jen zdroj kalorií a hmotou pro utišení hladu. Jídlo není jen tématem hubnutí a udržení kil, i když pro mnohé z nás je to téma důležité, a v rámci přednášky se budeme také věnovat udržení kil a hubnutí. Přednáška „Stravování podle ročních období – podzim“ přináší informace o vhodných potravinách a jejich kombinacích pro toto období.

Získáte informace, které vám pomohou:

 • zbavit se toxického vztahu k jídlu a některým potravinám.
 • Seznámíte se s přirozenými zákonitostmi ročních období a stravování, které pomáhají k udržení vaší kondice, energie a zdraví.
 • Získáte zajímavé a rychlé recepty na podzimní období.
 • Dozvíte se, jak skladba potravin ovlivňuje vaši výkonnost a emoce.
 • A samozřejmě se dotkneme tématu udržení kil a hubnutí v období podzimu.

Stravování podle ročních období vychází z principů přírodní medicíny a je nenásilnou a přirozenou cestou, která vede ke kráse, štěstí i zdraví. Každé roční období nabízí našemu tělu poklady ve formě vhodných a dostupných potravin.

Je jen na nás, zda o těchto pokladech něco víme a dokážeme si je ve vhodné a chutné formě dostatečně dopřát.

„Osobně propojuji informace západního výživového stylu s východním a vybírám z nich, nejen pro sebe, to nejlepší, co nabízejí.“

Cena: 350 Kč
Místo konání: Ozdravné centrum Fuzhi Adresa: Chlumova 260/23, Žižkov Praha 3

Datum: 8.9.2022 - 17:00

❗️Víte, že váš domov ovlivňuje: váš život, vaši pohodu, vaše vztahy s lidmi a vaše podnikání?
 
Existuje několik jednoduchých pravidel pro uspo  řádání prostoru, vycházejících ze slavné starověké čínské techniky Feng Shui, která pomůže doplnit životní energii a dosáhnout vnitřní rovnováhy.
 
⛩ Klasické Feng Shui nejsou předpovědi, znamení nebo pověry. Toto je věda o pozorování lidského prostředí a jeho vlivu na něj.
 
💫Chcete, aby vás energie prostoru posílily, abyste byli úspěšnější v podnikání nebo ve vztazích? Chcete se naučit, jak posílit své zdraví pomocí síly a energie vašeho domova?
 
🙏 Zveme vás k návštěvě našeho semináře „Jak vnést do svého domova zdraví a pohodu pomocí Feng Shui“.

2. 8. 2022 od 17:00 ⏰

CENA - 390 Kč

 📌 Doporučení: nechte si vytisknout plánek svého bytu s vyznačenými světovými stranami. Nabyté znalosti uplatníte ihned po semináři.
Registrujte se na workshop již nyní, počet míst je omezen!
 
☎️ 775 901 660
📩 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Jaro z pohledu tradiční čínské medicíny je obdobím elementu DŘEVA, ke kterému patří orgány játra - žlučník. Jednotlivá období mají svou osobní charakteristiku, která je součástí diagnostiky zdravotního a emočního stavu. Zároveň přidělená orgánová soustava je v tomto období nejvíce aktivní je potřeba ji vhodným způsobem posilovat a to jak vhodnou stravou tak případnými bylinami a přírodními doplňky. Jednotlivé elementy se vzájemně podporují nebo v případě disbalancí na sebe přenášejí část problémů. Tyto vzájemné vztahy je také dobré znát. 

V průběhu roku Vám zde budeme jednotlivé elementy roku představovat z různých pohledů. 

Element dřeva vytváří naši mentální čistotu a schopnost se zaměřit, plánovat a dělat rozhodnutí.

Silně přetížený element dřeva může způsobit nadměrnou mentální aktivitu – např. u člověka, který všechno a každého organizuje. Takový člověk má patrně potíže s odpočíváním, bývá náchylný k migrénám a bolestem hlavy v oblasti spánků. Změna období již nastala, a proto je dobré vědět, jak v tomto období o sebe pečovat.

Pod vlivem jater jsou: postranní části trupu, svaly, šlachy, žlučník, oči, urogenitální orgány, slinivka, proto i tady mohou nastat potíže.

Pod vlivem žlučníku jsou: hrudník, játra, hýždě, kolena, dolní končetiny, osm obratlů hrudní páteře, zuby, mozek.

Fyzické projevy oslabení jater - sledujeme změny těla a tělesné pocity:

 • nevolnost až zvracení, bolesti břicha v pravém podžebří, ztráta chuti k jídlu;
 • žlutavé zabarvení kůže a sliznic, hlavně bělma očí,
 • neutišitelné svědění kůže;
 • tmavě zbarvená moč, nebo světle zabarvená stolice;
 • chronická únava a problémy s očima;

 

Projevy oslabení jater:

snadná tvorba modřin; zvětšení prsů u mužů, impotence; poruchy menstruačního cyklu a další hormonální poruchy; neschopnost otěhotnět; gynekologická onemocnění; velké zvětšení dutiny břišní; úbytek svalové hmoty; zmatenost a letargie; krvácení do zažívacího traktu a další.

Oslabený nebo nemocný žlučník:

zánět žlučníku, žlučníkové kameny, karcinom žlučníku; nadýmání, napětí v břišní stěně; hořkost v ústech, zvracení, bolesti hlavy, ztuhlost šíje a ramen, hemeroidy a bolesti kloubů po dráze meridiánu; záchvaty horečky, nebo zimnice a další.

Psychické projevy energetického oslabení žlučníku a jater:

Žlučník: ustavičná vznětlivost, nedostatek tvořivosti, nesamostatný úsudek, zamlžené myšlení, neschopnost praktického uskutečnění životních plánů, zvýšená pozornost vůči detailům – puntičkářství, nadměrné přebírání zodpovědnosti, chronická nespokojenost, netrpělivost, neadekvátní reakce na počasí, potíže se spánkem, deprese.

Játra: agresivita, přehnané sebevědomí, chvastounství, nebo naopak nerozhodnost, opatrnost, nepořádnost, nadměrná sebekontrola, pocit slabého sebeovládání, nevyrovnané chování a emoce, výbuchy zuřivosti, impulsivní projevy, zvýšená podrážděnost, neustálé výmluvy, přecitlivělost na hluk, silné vůně a chutě, frustrace, nepružnost myšlení, přepracovanost s pocitem neschopnosti se uvolnit, přílišné plány, tvrdohlavost, vztek na ty, kterým se daří

ORGÁNOVÉ HODINY JATER:

Játra mají nejvyšší aktivitu v čase 01:00 – 03:00. Proto se berou podpůrné prostředky zaměřené na játra večer. V případě intenzivních ozdravných kůr jsou doporučení intenzivnější a mohou být uvedená ráno i večer.

Pro toto období jsou vhodné produkty pro podporu:  JATER a ŽLUČNÍKU

Určitě jste hodně slyšeli nebo četli o jarní detoxikaci.Tělo ale nestačí jen vyčistit, detoxikovat. Při každé očistné proceduře je potřeba tělo také doplňovat, dovyživit. Jen tehdy bude tělo zdravé, odolné proti vnějším vlivům. A v období jara, tzv. období větru, je těch možných ataků na naše tělo docela hodně. K podpoře těla při jarním očistném startu slouží naše speciální směsi bylin, které jsou zaměřené na podporu jater a žlučníku. 

Čím můžeme v tomto období podpořit játra - žlučník? 

Bylinné Kapsle Czu PuKapsle Gaň Baokapsle s myceliem Shiitake, k detoxikaci použijeme detoxikační náplasti TSU TSUKapsle CHITOSANAntilipidový čajčaj Tian Šen (ENERGY) nebo čaj k redukci hmotnosti Tian Fej.

Jednotlivé produkty představíme v dalších článcích. Seznámit se s nimi můžete již nyní na našem eshopu nebo nám můžete zavolat či napsat, rádi Vám pomůžeme s výběrem.

KAPSLE CZU PU - Detoxikuje játra, obnovuje poškozené buňky jater, podpůrný prostředek při léčbě hepatitidy B, chronické hepatitidy.

Pro lidi, kteří mají zvýšené jaterní testy (zvýšený bilirubin).

Jako detoxikační prostředek v období března a dubna u lidí, kteří mají psychicky náročné zaměstnání a mívají bolesti v podžebří, občasné pálení či svědění očí nebo trpí na záněty spojivek v průběhu roku).

Dávkování: 2 kapsle 2x denně

Kdy použít:

 • detoxikuje játra, obnovuje poškozené buňky jater,
 • podpůrný prostředek při léčbě hepatitidy B, chronické hepatitidy,
 • podpůrný prostředek při počátečním onemocněním cirhózou jater,
 • zánětlivá onemocnění očí.
scrollup